Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Walentynki

Walentynki to bez wątpienia najpopularniejsze święto dla zakochanych. Obchodzi je niemalże każda para na świecie, która pragnie pokazać i wyrazić swoją miłość. To dzień, kiedy romantyczna aura wyczuwalna jest niemalże na każdym kroku. Walentynkowe prezenty widoczne są w niemalże każdym sklepie, a czerwony kolor dominuje tego dnia najbardziej. Zakochane pary wychodzą razem na romantyczną kolację, do kina lub spędzają walentynki na swój własny sposób. Tradycją tego święta są również prezenty, wśród których najpopularniejsze są kwiaty na walentynki. Czerwone róże to zdecydowanie najbardziej znany symbol święta zakochanych, którego patronem jest święty Walenty. Pytanie tylko, kiedy są walentynki? Jaki prezent podarować ukochanej i jakie życzenia na walentynki napisać? Koniecznie przeczytajcie artykuł do końca, aby dowiedzieć się tego wszystkiego.

1 z 3
Bukiet od 7 do 1000 róż z...
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet od 7 do 1000 róż z przybraniem
157,00 zł
Zobacz więcej
Czerwone tulipany
Zawsze darmowa dostawa!
Czerwone tulipany
129,00 zł
Zobacz więcej
Zalotne spojrzenie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Zalotne spojrzenie
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet kobiece tulipany
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet kobiece tulipany
129,00 zł
Zobacz więcej
Tulipanowe serca
Zawsze darmowa dostawa!
Tulipanowe serca
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet róże i serce
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet róże i serce
149,00 zł
Zobacz więcej
Dziś znowu Cię zobaczę Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Dziś znowu Cię zobaczę
149,00 zł
Zobacz więcej
Miłosne róże Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Miłosne róże
149,00 zł
Zobacz więcej
Różana elegancja Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Różana elegancja
155,00 zł
Zobacz więcej
Magia chwili Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Magia chwili
159,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Walentynkowy Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Walentynkowy
159,00 zł
Zobacz więcej
9 róż – Potęga miłości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
9 róż – Potęga miłości
169,00 zł
Zobacz więcej

Kiedy są walentynki?

Kiedy są walentynki? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta! Walentynki w Polsce obchodzimy 14 lutego, aby upamiętnić patrona tego święta, czyli świętego Walentego. 14 lutego to dzień zakochanych, kiedy w powietrzu króluje miłość i walentynkowe ozdoby. To czas, aby swojej ukochanej lub ukochanemu wręczyć prezent, spędzić wspólnie czas i wyznać miłość poprzez list miłosny lub kartkę walentynkową. Co para, to inne podejście do świętowania walentynek, ważne jest jednak to, aby nie zapomnieć tego dnia o swojej drugiej połówce. 14 lutego to ważna data, więc lepiej zapiszcie ją sobie do kalendarza.

Walentynki – jaka jest ich historia?

Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest historia walentynek? Obecnie to mocno skomercjalizowane święto, jednakże jego geneza wywodzi się już ze starożytności. Jedna legenda głosi, że walentynki prawdopodobnie pochodzą od starożytnego święta płodności Luperkalia, które przypadały na 15 lutego. Jednak wraz z nadejściem chrześcijaństwa do Europy, data ta została zmieniona na święto ku czci świętego Walentego. Święty Walenty był rzymskim męczennikiem, który żył w III wieku, a jego święto przypadało na 14 lutego. I tak oto swój początek miało obecne święto zakochanych.

Kim był św. Walenty?

Wspomnieliśmy powyżej o świętym Walentym, który jest oficjalnym patronem walentynek. Czy wiecie, kim była ta postać? Święty Walenty to biskup, który żył w czasach, kiedy w Rzymie panował cesarz Klaudiusz II. Władca ten zabronił swoim żołnierzom brać ślubu, bowiem uważał, że człowiek zakochany to słaby wojownik, który nie potrafi skupić się na walce. Biskup Walenty był temu przeciwny, dlatego potajemnie udzielał młodym mężczyznom ślubów, sprzeciwiając się decyzji cesarza. Niestety sekret szybko wyszedł na jaw, a cesarz Klaudiusz skazał biskupa na śmierć. Egzekucja odbyła się 14 lutego 270 roku. W związku z tymi wydarzeniami, 14 lutego to dzień upamiętniający stracenie świętego Walentego, który jest patronem walentynek.

Jaki prezent na walentynki?

Wiemy już, kiedy są walentynki, a więc teraz pozostała kwestia, jaki prezent z tej okazji podarować ukochanej nam osobie. Pomysłów jest naprawdę wiele, tak dużo, ile jest par. Każdy jest inny i warto dostosować podarunek na walentynki do osoby, której chcemy go wręczyć. Mimo to jest kilka klasycznych pozycji, które wręcz wypada podarować z okazji walentynek. Kwiaty na walentynki to wręcz podstawa! Najbardziej popularny jest bukiet czerwonych róż – symbol namiętnej i romantycznej miłości. Czerwone róże są bardzo popularne w walentynki, więc nie zdziwcie się, kiedy zobaczycie kolejkę w kwiaciarni. Oprócz kwiatów swojej drugiej połówce możecie wręczyć coś słodkiego, na przykład bombonierkę czekoladek. Nie zapomnijcie też dołożyć liściku z miłosnym wyznaniem!

Jaki prezent na walentynki dla Niej?

Prezent dla Niej na walentynki? Oczywiście można pójść w klasykę, o której wspominamy powyżej, czyli kwiaty na walentynki – czerwone róże i czekoladki. Z pewnością ucieszą one Waszą drugą połówkę, bo czerwone róże są naprawdę popularne w walentynki. Jednakże oprócz tych dwóch prezentów, zawsze możecie podarować swojej ukochanej coś zupełnie innego. Jeśli chodzi o walentynki, to równie częstymi prezentami na tę okazję są: komplet bielizny, pluszowy miś, nowa biżuteria.
W walentynki dominującym motywem są serca i podczas wybierania prezentu dla Niej możecie się tym inspirować. Przykładowo zakupić wisiorek lub kolczyki w kształcie serce. Jeśli zdecydujecie na zakup pluszowego misia, możecie poszukać model, który trzyma w swoich łapkach czerwone serce. Oczywiście podstawowym podarunkiem walentynkowym są również kartki z miłosnym wyznaniem. Przed walentynkami w sklepach dostępnych jest mnóstwo kartek z czerwonymi motywami. Na takiej kartce, którą możecie dołączyć do prezentu, zapiszcie życzenia lub wierszyk miłosny.

Jaki prezent na walentynki dla Niego?

W kupowaniu prezentów na walentynki poniekąd łatwiejszą sytuację mają mężczyźni. Oczywiście nikt nie zabroni Wam kupić swojemu chłopakowi czerwonych róż i czekoladek. Jednakże na razie mało kobiet decyduje się na taki krok. Jaki zatem prezent na walentynki dla Niego wybrać? Postaramy się Wam pomóc i podpowiemy kilka pomysłów na prezent, które być może staną się inspiracją na inne.
Przede wszystkim, kiedy szukacie prezentu na walentynki dla Niego, skupcie się na jego zainteresowaniach. Mężczyźni bardzo lubią dostawać praktyczne i przydatne prezenty, a więc coś związanego z jego hobby jak najbardziej się w to myślenie wlicza. Dla miłośnika gotowania możecie sprezentować fartuch do kuchni, który zawierać będzie jakąś ciekawą treść. Dla fana beletrystyki pomyślcie o zakupie nowej książki – być może jest jakaś, której jeszcze nie posiada i z chęcią dołączy ją do swojej biblioteczki. Dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny jest wielozadaniowy scyzoryk. Taki gadżet na pewno przyda mu się w wielu sytuacjach. Jeśli nie chcecie kupować gotowego prezentu, zawsze możecie zrobić coś same, np. słoik wypełniony Waszymi wyznaniami miłosnymi.

Jak napisać wierszyki na walentynki?

Wiecie już, że popularnym dodatkiem do prezentu na walentynki są również kartki z wyznaniami miłosnymi. Oprócz klasycznych życzeń możecie umieścić na nich także wierszyk – znaleziony w sieci lub własny. Jeszcze kiedyś bardzo popularną formą wyznawania miłości drugiej osobie było pisanie listów miłosnych. Napisane ręcznie na pięknym papierze, dostarczone przez gońca miały przekazać gorące uczucia. Dzisiaj ta tradycja jest już rzadko spotykana, ale zamiast niej przyjął się zwyczaj wręczania walentynkowych kartek. Weźcie zatem papier oraz długopis i zapiszcie Wasze wyznania miłosne. Jeśli wiecie, że nie jesteście w tym dobrze, poniżej znajdziecie kilka przykładowych wierszyków, którymi możecie się zainspirować.

Dzień świętego Walentego To dzień wspaniały dla każdego!
W tym dniu wszyscy to oznajmiają, że pragną kochać i kochają!

Wierząc, że jesteś tą osobą,
pragnę każdą chwilę spędzać z Tobą.
W Twych ramionach kłaść się spać,
i razem z Tobą rano się budzić.
Blisko Ciebie zawsze być,
właśnie z Tobą chciałbym żyć!

Każdy gwiazdę ma na niebie, dla każdego gwiazda lśni.
Ja wybrałem właśnie Ciebie, moja gwiazda jesteś Ty.
A gdy zmrok zapada z gwiazdami na niebie, mnie smutek ogarnia, bo tęsknię do Ciebie.

Kwiaty na walentynki i co dalej?

Czy wiecie, że walentynki to nie jedyne święto, kiedy kwiaty odgrywają główną rolę. Zaraz po Święcie Zakochanych następuje Dzień Kobiet, który wypada 8 marca. Kwiaty na 8 marca to również najpopularniejsza forma prezentu tego dnia. Kobiety otrzymują od mężczyzn róże, tulipany i inne kwiaty w podzięce za swoją cudowną osobę. A kiedy marzec się skończy, przeminie kwiecień, to w maju przypada kolejne kwiatowe święto – Dzień Matki. 26 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Mamy, kiedy to dzieci składają życzenia i wręczają swoim mamom prezenty, przykładowo kwiaty na Dzień Matki. Jak widać okazji, kiedy warto wręczać kobietom kwiaty, jest naprawdę wiele!