Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Wiązanki pogrzebowe

Jeśli nie możesz uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu bliskiej osoby, doskonałym domysłem będzie wysłanie kwiatów na pogrzeb. Zamów wiązankę pogrzebową bezpośrednio na ceremonię. 

1 z 1
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
199,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
279,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
309,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
349,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
369,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wiązanki na pogrzeb

Wiązanka pogrzebowa to piękny symbol, który składamy na grób osoby zmarłej podczas uroczystości pogrzebowej. To nieprzyjemna okazja, którą każdy z nas kiedyś doświadczy. Oczywiście wieść o śmierci najbliższych jest druzgocąca i potrafi sprawić, że wszystkie dotychczasowe sprawy są nieważne. Niemniej jednak i takiej sytuacji musimy stawić czoła. Wiązanka pogrzebowa jest właśnie gestem, który symbolizuje nasze ostatnie pożegnanie ze zmarłym jeszcze na tym świecie. Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń, a pomożemy Ci wybrać odpowiednią kompozycję pogrzebową i doradzimy, z jakich kwiatów powinna się składać. Jeśli podjąłeś już decyzję, zamów wybraną wiązankę pogrzebową, a my doręczymy ją pod wskazany adres bezpośrednio na pogrzeb. 

Wiązanki pogrzebowe na ostatnie pożegnanie

Udział w ceremonii pogrzebowej osoby zmarłej i towarzyszenie jej w ostatniej drodze to tradycja obecna nie tylko w Polsce. Oprócz naszej obecności na pogrzebie, zmarłemu składamy hołd w postaci kompozycji pogrzebowej. Najczęściej są to wiązanki pogrzebowe wykonane ze świeżych kwiatów wraz z uroczystą szarfą. Ich wielkość waha się pomiędzy 50 a 70 cm, a więc nie należą do największych i najcięższych. Wszystko jednak zależy od sposobu wykonania i ułożenia kwiatów przez florystkę. Kompozycja przygotowana jest na florecie, czyli florystycznej gąbce, w której florystyka umieszcza kwiaty i podkład z liści lub igliwia. Bardzo często wiązanka pogrzebowa ma taki kształt, że można ją wygodnie trzymać, w szczególności kiedy ma „rączkę”. Istnieje możliwość, aby na zamówienie wiązanka pogrzebowa była w kształcie krzyża lub serca. Wiąże się to jednak z większymi kosztami. Jeśli nie masz za wielkiego budżetu, możesz poprosić, aby florystka przygotowała dla Ciebie wiązankę pogrzebową w formie bukietu. Wówczas rezygnuje ona z floretu i układa wszystko jak normalny bukiet. Oczywiście do takiej kompozycji możesz dodać szarfę pogrzebową z pożegnalnym napisem. 

Kto powinien wybrać wiązankę pogrzebową?

Idziesz się na pogrzeb bliskiej Ci osoby, ale nie wiesz, czy możesz wybrać wiązankę pogrzebową? Decyzja co do wyboru odpowiedniej kompozycji pogrzebowej należy tak naprawdę do Ciebie. Niemniej jednak przyjęło się już od dawna, że wiązanka pogrzebowa wybierana jest najczęściej przez osoby z dalszej rodziny zmarłego, znajomych, a także firmy. Przedsiębiorstwa zamawiają wiązanki pogrzebowe w przypadku, kiedy osoba zmarła była ich pracownikiem lub bliskim krewnym jednego z ich pracowników. Standardowo do wiązanki pogrzebowej dołącza się również szarfę z krótkim tekstem pożegnalnym. Jeśli zatem jesteś znajomym osoby zmarłej, zdecyduj się na wiązankę pogrzebową. Oczywiście nikt nie zabroni Ci wybrać innej z dostępnych w kwiaciarniach kompozycji pogrzebowych, jednakże nigdy nie wiadomo, jak odbierze to rodzina zmarłego. 

Z jakich kwiatów wiązanka pogrzebowa?

Wiesz już, że chcesz zakupić wiązankę pogrzebową, jednakże niekoniecznie znasz się na kwiatach. Jakie kwiaty powinna zawierać wiązanka pogrzebowa? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta, gdyż w dziedzinie pogrzebowej kilka gatunków kwiatów cieszy się największą popularnością. Najczęściej wiązanki pogrzebowe wykonywane są z róż. To piękne i eleganckie kwiaty, które wspaniale spiszą się również podczas tej nieprzyjemnej okazji. Wybierając róże, pamiętaj, że cała kompozycja będzie wiązać się z większymi kosztami, gdyż kwiaty te nie należą do najtańszych. Jeśli masz mniejszy budżet, poproś florystkę, aby wiązanka pogrzebowa składała się z goździków, gerber lub margerytek. Te piękne kwiaty bardzo często wybierane są do kompozycji pogrzebowych. Natomiast jeśli nie przepadasz za wyżej wymienionymi kwiatami, możesz zdecydować się na lilie, kalie lub anturium. To kwiaty przez wielu ludzi kojarzone właśnie z pogrzebami.

Wiązanki na pogrzeb – w jakich kolorach kwiaty?

Wiązanki pogrzebowe, jak i inne kompozycje na tę okazję, wykonywane są najczęściej w jasnej i stonowanej kolorystyce. Na pogrzebie dominują kolory biały i kremowy. Wiąże się to z ukrytym znaczeniem jasnych barw, których symbolika to niewinność, czystość i spokój ducha. Wspomniane kolory można połączyć również z jasnym różowym, delikatnym fioletowym lub odcieniami koloru zielonego. Wszystko jednak powinno być utrzymane w stonowanej kolorystyce, by przypadkiem nie urazić uczuć rodziny pogrążonej w żałobie. Na żywsze kolory, np. czerwony lub herbaciany mogą pozwolić sobie członkowie rodziny, którzy byli w bliskich relacjach ze zmarłym. Kolory te wyrażają miłość i przywiązanie, więc jeśli jesteś znajomym, lepiej nie decyduj się na takie odważne kolory w swojej wiązance pogrzebowej. 

Wiązanka pogrzebowa z dostawą

Wieść o pogrzebie, czy to członka rodziny, czy znajomego jest dla nas zawsze smutna. To oczywiste, że pragniemy uczestniczyć w jego ostatnim pożegnaniu i złożyć mu hołd poprzez wiązankę pogrzebową. Niestety życie nie zawsze daje nam taką możliwość. Najczęściej mieszkamy tysiące kilometrów od domu lub w pracy nie możemy dostać wolnego na ten konkretny dzień. Sytuacje są różne, niemniej jednak chcemy oddać cześć zmarłemu. W tym przypadku przydatna może okazać się usługa, którą świadczą kwiaciarnie internetowe, czyli wiązanka pogrzebowa z dostawą. Wystarczy, że wybierzesz jedną z naszych kompozycji pogrzebowych, a my doręczymy ją w Twoim imieniu do domu rodziny zmarłego lub bezpośrednio na ceremonię pogrzebową. Koniecznie nie zapomnij o dodaniu szarfy pogrzebowej z krótkim tekstem pożegnalnym.