Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Dzień Matki

Dzień Matki to święto, które obchodzone jest na całym świecie i jak sama nazwa wskazuje, poświęcone jest wszystkim mamom. Dzień ten to świetna okazja, aby podziękować swoim mamom za wszystko, co dla nas zrobiły i pokazać, jak bardzo je kochamy. Kwiaty na Dzień Matki to jedna z opcji, aby sprawić swoim mamom miłą niespodziankę. Tego dnia żadna mama nie powinna być zapomniana, dlatego w maju w szczególności pamiętajcie o swoich mamach. Pytanie tylko, kiedy dokładnie jest Dzień Matki? Co podarować mamie z okazji jej święta? A może zastanawiacie się, skąd wziął się pomysł na Dzień Matki? Poniżej staramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

1 z 5
Bukiet od 7 do 1000 róż z...
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet od 7 do 1000 róż z przybraniem
157,00 zł
Zobacz więcej
Słodki dzień
Zawsze darmowa dostawa!
Słodki dzień
109,00 zł
Zobacz więcej
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Powiew delikatności
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew delikatności
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet koktajlowy Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dotyk zmysłowości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet alstromerie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet alstromerie
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Fantazyjna łąka
Zawsze darmowa dostawa!
Fantazyjna łąka
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Fantazyjny bukiet Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Fantazyjny bukiet
135,00 zł
Zobacz więcej

Dzień Matki – kiedy dokładnie jest?

Jeśli chodzi o Polskę, Dzień Matki obchodzony jest dokładnie 26 maja. W wielu innych państwach jest to specjalnie dzień wolny, ale niestety w Polsce nie jest to praktykowane. Dzień Mamy to święto, które obecne jest w kulturze ponad 140 państwa na świecie. Co ciekawe 63 kraje celebruje ten dzień w drugą niedzielę maja, w tym Indie, Niemcy, Czechy. Pozostała część swój Dzień Matki ustaliła na zupełnie inną datę, z czego Norwegia wyprzedza wszystkich w rankingu, gdyż Dzień Mamy obchodzą już w drugą niedzielę lutego.
Nie mniej jednak, niezależnie od tego, kiedy i kto obchodzi Dzień Matki, święto to w każdym kraju celebrowane jest w podobny, huczny sposób. Mamy dostają od swoich dzieci prezenty, w tym kwiaty na Dzień Matki, a także inne drobne prezenty.

Jaka jest historia Dnia Matki?

Historia Dnia Mamy sięga starożytnych czasów, kiedy to W Rzymie i Grecji czczono Boginię-Matkę – symbol płodności i opiekunkę kobiet. Jednak nowożytna forma świętowania Dnia Matki swoje początki może przypisać dopiero wydarzeniom z początku XX wieku. Wtedy to Amerykanka Anna Jarvis po śmierci matki zaczęła nagłaśniać pomysł ustanowienia święta, które by celebrowało poświęcenie wszystkich kobiet wychowujących dzieci. Jej działania osiągnęły sukces, bo już w 1914 roku Kongres ogłosił świętem narodowym każdą drugą niedzielę maja i co za tym idzie Dzień Matki.
Niestety Anna Jarvis nie była zadowolona z tego, jak z biegiem lat idea święta mamy odbiegała od jej pierwotnych zamysłów. Nie pasowało jej to, że dzień ten zamienił się w festiwal kiczu i komercji. Pomimo niezadowolenia inicjatorki, pomysł na święto Dnia Matki szybko znalazł swoich zwolenników na całym świecie.

Dzień Matki w Polsce

Dzień Matki w Polsce obecny jest od roku 1914 roku, kiedy to pierwszy raz obchodzono go 26 maja w Krakowie. Od tego też czasu przyjęło się, że 26 maja to Dzień Matki. Święto to jest równie popularne jak w innych państwach i posiadamy swoje własne tradycją. Jedną z nich jest wręczanie mam prezentów w postaci kwiatów, laurek lub drobnych podarunków. Obchody Dnia Matki najbardziej widoczne są w przedszkolach i pierwszych klasach w szkołach podstawowych, gdzie dzieci organizują specjalne przedstawienia i apele na cześć mam.

Jaki prezent na Dzień Mamy?

Wiemy już, że Dzień Matki przypada co roku i dodatkowo zawsze w ten sam dzień. Jeśli macie problem z pamięcią, zapiszcie koniecznie tę datę w kalendarzu, aby nie zapomnieć złożyć życzeń z okazji Dnia Matki. Oprócz życzeń można wręczyć mamie jakiś prezent, chociażby drobny – z pewnością się z niego ucieszy. Pomysłów na prezenty na Dzień Matki jest mnóstwo, ale uważamy, że najlepszym z nich są kwiaty.
Kwiaty na Dzień Matki to ponadczasowa forma prezentu, wykorzystywana przez dzieci od dziesiątek lat. Nic w tym dziwnego, bo bukiet świeżych kwiatów to zawsze świetny pomysł. W szczególności, że w kwiaciarniach jest z czego wybierać: róże, lilie, goździki, gerbery, tulipany, storczyki, a także wiele innych. Kolorowa kompozycja z róż lub innych kwiatów z pewnością ucieszy Twoją mamę. Oczywiście kwiaty cięte to nie ostateczna opcja – są jeszcze kwiaty doniczkowe: storczyki, anturium i inne. Takie rośliny mają tę zaletę, że ucieszą mamy na wiele dłużej, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane.
Do kwiatów, czy to bukietów, czy takich w doniczce, zawsze możecie dodać jakąś słodkość: bombonierkę z pralinami, czekoladki, a także inny mały prezent, na przykład dobrą książkę, kawę lub album z Waszymi zdjęciami.

Życzenia na Dzień Matki

Kiedy macie już zakupiony prezent na Dzień Matki, czas teraz na życzenia. Koniecznie zróbcie to osobiście, telefonicznie lub pisemnie na specjalnej laurce. Życzenia to jedna z najważniejszych kwestii podczas święta mam. Jeśli zdecydujecie się na kwiaty na Dzień Matki, możecie dołączyć swoje życzenia na bileciku. Jest to dobry pomysł, kiedy mieszkacie daleko od swojej mamy i nie możecie się z nią spotkać.
Jeśli chodzi o życzenia, to spokojnie, nie musicie być poetami, żeby wymyślić coś wyjątkowego i jednocześnie osobistego. Najlepiej złóżcie życzenia swoim mamom, używając szczerych słów, płynących prosto z serca. Możecie w nich wspomnieć o zdrowiu, szczęściu, powodzeniu w sprawach zawodowych, spełnieniu marzeń. Zawsze możecie skorzystać z gotowych życzeń, które znajdziecie na różnych stronach internetowych. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy również kilka propozycji życzeń na Dzień Matki ¬– być może staną się one inspiracją do stworzenia czegoś własnego.


Z okazji Twojego święta
Mamo przyjmij dziś ode mnie
najserdeczniejsze życzenia:
samych radosnych i pełnych ciepła chwil
oraz najszczersze wyrazy
wdzięczności za wszystkie
Twoje trudy i starania

Życzę Tobie, Mamo, szczerze
zdrowia, szczęścia i radości.
Życzę, by z Twojego serca
płynął zawsze dar miłości.

W ten piękny i radosny dzień
pragnę złożyć Ci, Mamo,
najserdeczniejsze życzenia
długich lat w zdrowiu,
szczęścia i wszelkiej pomyślności,
spełnienia najskrytszych pragnień,
samych cudownych chwil w życiu
i zawsze pociechy ze mnie.

Kwiaty na Dzień Matki i inne okazje

Dzień Matki to jedno z czterech najpopularniejszych świąt kwiatowych w roku. Oprócz Dnia Matki w Polsce bardzo głośno świętowane są: Dzień Babci i Dziadka – 21 i 22 stycznia, Walentynki –Walentynki oraz Dzień Kobiet – 8 marca. Są to okazje, na które jednym z najpopularniejszych prezentów są kwiaty. Kwiaty na Walentynki , przede wszystkim czerwone róże, to główny motyw tego święta. Kwiaciarnie w te są pełne klientów przez cały dzień, od rana do wieczora. Każdy chce swoim najbliższym podarować piękny bukiet kwiatów prosto z serca. Pamiętajcie wpisać sobie te daty do kalendarza, żeby nie zapomnieć o wypadających w te dni świętach.