Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Wieńce pogrzebowe

Wieńce pogrzebowe to okazałe kompozycje, które są hołdem składanym przy ostatnim pożegnaniu naszych bliskich. Złącz się w modlitwie podczas tej ostatniej drogi i złóż wieniec na grobie zmarłego. 

1 z 1
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
429,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy
439,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec w kształcie serca Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec w kształcie serca
1 070,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wieńce na pogrzeb 

Wieniec pogrzebowy tradycyjnie składamy podczas pogrzebu na grób zmarłego. Jest on symbolem naszego ostatniego pożegnania i oddania czci osobie zmarłej. Choć wybór odpowiedniego wieńca może z początku wydawać się trudny, tak naprawdę to tylko pozory. Klasyczne wieńce pogrzebowe wykonane są z róż i to one najczęściej są wybierane przez najbliższą rodzinę lub przedstawicieli firm. Niemniej jednak wieńce pogrzebowe można wykonać również z innych kwiatów, takich jak: gerbery, anturium, storczyki lub margerytki. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze wieńca pogrzebowego, zadzwoń, a doradzimy Ci, byś mógł podjąć ostateczną decyzję. Jeśli natomiast masz już wybrany konkretny model, złóż zamówienie, a my doręczymy wieniec pogrzebowy pod podany przez Ciebie adres w dzień pogrzebu. 

Wieńce pogrzebowe - forma

Wieniec pogrzebowy to kompozycja pogrzebowa, którą jako żałobnicy składamy na grobie osoby zmarłej. Wieniec najczęściej przygotowany jest na podkładzie z naturalnego igliwia lub żywych liści. Głównie przyjmuje on kształt okręgu lub owalu. Standardowo wieńce mają wielkość od 100 do 120 cm. Jednakże warto wiedzieć, że styl tworzenia wieńca pogrzebowego może różnić się w zależności od regionu Polski. Inaczej będzie wyglądać wieniec pogrzebowy na południu kraju, a inaczej na przygotowany przez florystkę na północy. Niekiedy spotyka się również technikę wykonywania wieńców pogrzebowych na specjalnym stelażu z nóżkami z gałęzi, dzięki czemu ma on bardziej stojącą niż leżącą formę. Dużą popularnością ostatnio cieszą się wieńce pogrzebowe w kształcie serca, które jeszcze bardziej podkreślają uczucia, którymi darzyło się zmarłego. Warto jednak wiedzieć, że takie specjalne zamówienie wiąże się z większymi kosztami.  
Na wieniec pogrzebowy najczęściej decyduje się najbliższa rodzina osoby zmarłej, jednakże nie jest to unormowane. Jeśli jesteś dalszą rodziną, znajomym lub przedstawicielem firmy również możesz podarować zmarłemu wieniec pogrzebowy.  

Z jakich kwiatów wybrać wieniec pogrzebowy?

Klasyczne wieńce pogrzebowe wykonywane są przede wszystkich z samych róż. Róże to kwiaty, które potrafią przekazać sobą wiele uczuć i ukrytych znaczeń. Użyte w kompozycji pogrzebowej będą oznaką szacunku do osoby zmarłej. Róże dostępne są w różnych odmianach gatunkowych, a więc jest z czego wybierać. Oprócz popularnych róż bardzo często wieńce pogrzebowe wykonane są również z takich kwiatów jak egzotyczne storczyki cięte, anturium o pięknych kwiatach, dostojnych gerber lub delikatnych margerytek. Wymienione kwiaty bez problemu możesz połączyć z różami i stworzyć jeszcze bardziej pokaźny wieniec pogrzebowy. Standardowo do wieńca pogrzebowego dodaje się wstęgę pogrzebową z napisem pożegnalnym, a jej barwa dobierana jest do kolorystki całej kompozycji.  

Wieńce pogrzebowe i ich kolorystyka

Standardowo wieńce pogrzebowe wykonuje się w białej kolorystyce, najczęściej wykorzystuje się do nich białe róże. Kolor biały to symbol niewinności, czystości i spokoju, a więc idealnie nadaje się na uroczystość pogrzebową. Zaraz obok białych róż, często stosowane są róże czerwone. Niemniej jednak na taką odważniejszą kolorystykę mogą pozwolić sobie bliscy członkowie rodziny zmarłego. Kolor czerwony to oznaka miłości, a więc jeśli jesteś mamą lub tatą, córką lub synem, czy też wnukiem, możesz wybrać wieniec pogrzebowy wykonany z czerwonych róż lub z innych czerwonych kwiatów. Oprócz tych dwóch kolorów róż popularne są również róże różowe i herbaciane. Z nich również bardzo często przygotowuje się wieńce pogrzebowe. Klasyczne wieńce są jednak utrzymane w stonowanej kolorystyce, której celem jest oddanie właściwego hołdu osobie zmarłej. 

Wieniec na pogrzeb z dostawą

Każdy z nas ma różne sytuacje w życiu. Jedni z łatwością mogą przyjechać na pogrzeb bliskiej mu osoby, natomiast drudzy nie mają tak łatwo. Często bywa tak, że mieszkamy daleko od miejsca, w którym odbywa się pogrzeb lub po prostu przebywamy poza granicami kraju. Wówczas trudno jest tak z dnia na dzień zorganizować swoje życie tak, by móc zjawić się na ceremonii pogrzebowej. Ostatnie pożegnanie zmarłego to jednak uroczystość, w którym pragną wziąć udział niemalże wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób byli z nim związani. Jeśli nie masz możliwości zjawić się osobiście na pogrzebie członka Twojej rodziny lub bliskiego znajomego, skorzystaj z usługi kwiaciarni internetowej, jaką jest wieniec na pogrzeb z dostawą. Wybierz jedną kompozycję z naszej oferty, a my doręczymy ją na wskazany przez Ciebie adres bezpośrednio na ceremonię pogrzebową. Złożymy wieniec pogrzebowy w Twoim imieniu, byś chociaż w ten sposób mógł oddać hołd zmarłemu.