Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Gratulacje

Ważne osiągnięcie w życiu naszych bliskich to także ważne wydarzenie dla Nas. Cieszymy się razem z nimi i często chcemy pogratulować z całego serca wspaniałych sukcesów. Same słowa czasem nie wystarczają, by wyrazić dzieloną przez nas radość - w takim wypadku najlepiej sprawdzają się kwiaty, które bez słów potrafią opisać to, co czujemy. Wyślij bliskiemu kwiaty i pokaż, że jesteś z niego dumny!

1 z 2
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z goździków Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z goździków
125,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet alstromerie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet alstromerie
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Tajemnicza niespodzianka
Zawsze darmowa dostawa!
Tajemnicza niespodzianka
129,00 zł
Zobacz więcej
Fantazyjny bukiet Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Fantazyjny bukiet
135,00 zł
Zobacz więcej
Niespodzianka Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Niespodzianka
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty na dzień dobry Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty na dzień dobry
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla Ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla Ciebie
139,00 zł
Zobacz więcej
Wiosenne kwiaty Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Wiosenne kwiaty
149,00 zł
Zobacz więcej
Powiew poranka
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew poranka
149,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty gratulacyjne

Gratulacje to słowa uznania składane zazwyczaj razem z życzeniami z okazji odniesienia sukcesu lub szczęśliwego wydarzenia w życiu bliskich. Na całym świecie popularne jest wręczanie drobnych upominków, w tym kwiaty gratulacyjne. W Polsce tradycja ta nie jest jeszcze dosyć powszechna, ale nie oznacza to wcale, że nie możesz podarować komuś kwiatów na gratulacje lub innego prezentu. Okazji na złożenie gratulacji jest naprawdę wiele i zawsze warto pokazać drugiej osobie, że o niej pamiętamy. Kwiaty gratulacyjne najczęściej wysyłane są z okazji narodzin dziecka, otrzymania awansu, uzyskania tytułu magistra lub doktora oraz ślubu. Drobny prezent w formie kwiatów zawsze sprawi wiele radości osobie obdarowanej i z pewnością na długo zostanie w pamięci. 

Okazje a gratulacje

Rocznica ślubu, narodziny dziecka, otrzymanie awansu, zostanie dziadkiem lub babcią, zakup nowego domu – wszystkie wymienione okazje, jak i inne są dobre, aby złożyć gratulacje. Któż nie chciałby otrzymać bukietu pięknych kwiatów w ramach gratulacji za obronę pracy magisterskiej lub znalezienie nowej pracy? Kwiaty gratulacyjne to świetny prezent na każdą okazję, by przekazać danej osobie, że jesteśmy z niej dumni i cieszymy się razem z nią. Zastanawiasz się, kiedy należy złożyć gratulacje? Istnieje kilka ważnych sytuacji, w których wypada złożyć osobie słowa gratulacji. Polecamy je zapamiętać. 
Przede wszystkim najpopularniejsze są gratulacje z okazji narodzin dziecka. To niezaprzeczalny faworyt, jeśli chodzi o składanie gratulacji. Kiedy Twojemu krewnemu lub znajomemu urodzi się dziecko, koniecznie mu pogratuluj. Zaraz potem są gratulacje z okazji ślubu, które składane są młodej parze tuż po ślubie lub nawet później. Nowożeńcom zawsze warto pogratulować wstąpienia na nową drogę życia. Jednakże nie zwlekaj z gratulacjami zbyt długo, bo 6 miesiącach od ślubu takie słowa mogą już być męczące dla małżeństwa. Zaraz potem są gratulacje z okazji awansu, które z pewnością dodadzą skrzydeł pracownikowi. Uzyskanie awansu już samo w sobie musi być radosnym wydarzeniem dla osoby, a słowa gratulacji będą świetnym dopełnieniem. Bardzo często składamy również gratulacje z okazji obrony pracy licencjackiej, magisterskiej czy doktoranckiej. Uzyskanie tytułu naukowego to wielkie wydarzenie w życiu młodego człowieka, które z pewnością warte jest gratulacji.

Jak napisać gratulacje?

Jest tyle okazji, żeby złożyć komuś gratulacje. Jak napisać gratulacje, żeby w odpowiedni sposób wyrazić naszą radość z powodu pozytywnego wydarzenia w życiu naszych bliskich? Przede wszystkim gratulacje zazwyczaj przyjmują krótką formę. Gratulacje możesz złożyć ustnie lub pisemnie, w bardziej oficjalny lub swobodny sposób, który zależny jest od tego, do kogo kierujesz gratulacje. Niezależnie od sytuacji, zawsze warto pamiętać o złożeniu zwięzłych i konkretnych gratulacji. W prosty sposób pokażą one twoim najbliższym, że cieszysz się z ich sukcesów lub pozytywnych wydarzeń. 
Jak napisać gratulacje, aby wyglądały one poprawnie i spełniły swoją funkcję? Przede wszystkim trzymaj się ustalonych ram, które ułatwią Ci pisanie gratulacji. Na początku możesz umieścić miejscowość i datę, ale jest to opcjonalnie. Potem zwróć się do adresata (np. „Szanowna Pani”, „Drogi Andrzeju!”), następnie wskaż powód, z jakiego piszesz gratulacje, wyraź słowa uznania wobec adresata, dalej możesz życzyć dalszych sukcesów lub powodzenia, a na końcu umieść pozdrowienia (np. „Z serdecznymi pozdrowieniami”, „Z wyrazami szacunku”) i co najważniejsze – podpis. Oczywiście zasady te nie są sztywne, możesz treść gratulacji dopasować do osoby, do której będziesz je kierować, a ich styl może być bardziej swobodny. 

Jaki prezent na gratulacje?

Kiedy już wiesz, jak pisać gratulacje, czas znaleźć pomysł na prezent z okazji gratulacji. Jest to oczywiście opcjonalne, ale warto oprócz słów gratulacji wręczyć osobie chociażby mały podarunek. Choć nie jest to popularny zwyczaj w Polsce, nikt nie broni Ci, aby wyjść poza standardy. Jaki zatem prezent na gratulacje wybrać? 
Wszystko oczywiście zależy od tego, jaki masz budżet i jakie relacje łączą cię z osobą, której chcesz złożyć gratulacje. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, dlatego ostateczna decyzja należy do Ciebie. Przede wszystkim dobrym pomysłem na prezent na gratulacje będą wszelkiego rodzaju słodkości: czekolady, bombonierki pralinek, kosze pełne słodyczy. 
Kwiaty gratulacyjne to następna dobra opcja, które w piękny sposób przekażą Twoje słowa uznania. Choć może wydaje się to mało stosowana forma składania gratulacji, to coraz więcej ludzi decyduje się, aby kwiaty na gratulacje wysłać poprzez kwiatowego kuriera. Do takiego bukietu bez problemu dołączysz także bilecik z gratulacjami. Zawsze też możesz zdecydować się na bardziej wartościowe prezenty, dopasowane do osoby, której chcesz pogratulować, np. butelkę drogiego wina, komplet nowych ubranek dla dziecka, kurs językowy i wiele innych. Ostatecznie decyzja co do tego, jaki prezent na gratulacje wybierzesz zależy od Ciebie. 

Jakie wybrać kwiaty gratulacyjne?

Jeśli chcesz komuś pogratulować sukcesu lub narodzin dziecka, dobrym pomysłem będą kwiaty gratulacyjne wysłane poprzez kwiaciarnię wysyłkową. Kwiaty z okazji gratulacji należy dobrze dobrać do osoby i sytuacji. Przydatna tutaj będzie wiedza na temat symboliki i znaczenia kwiatów, by podczas wręczania kwiatów nie popełnić gafy. 
Dla kobiety warto dobrać piękny bukiet skomponowany z róż, goździków, gerber, czy też lilii. Kolorystyka całości najlepiej, żeby utrzymana była w delikatnych i niekrzykliwych kolorach, np. różowym, fioletowym oraz herbacianym, przełamanych jakimś jasnym odcieniem: białym lub kremowym. 
Dla mężczyzny polecamy bukiety z podobnych kwiatów, z tymże kolorystyka kompozycji lepiej, żeby zawierała więcej kolorów pomarańczowych, fioletowych, zielonych i kremowych. Oczywiście możesz odejść od tych standardów i zdecydować się na inne kompozycje. Najważniejsze, żeby bukiet spodobał się Odbiorcy. 

Gratulacje z okazji narodzin dziecka

Jeżeli dowiedziałeś się, że twoim bliskim lub znajomym urodziło się dziecko, możesz od razu wysłać im gratulacje. Nie musisz czekać, aż dostaniesz wiadomość od młodych rodziców. Gratulacje z narodzin dziecka to obecnie dosyć popularne zjawisko. Dużo osób decyduje się na przesłanie świeżo upieczonym rodzicom kartek z gratulacjami, drobnych podarunków dla noworodka i mamy, by wyrazić nimi radość z nowego członka rodziny. 
Kwiaty na narodziny dziecka [link do kategorii] przesyłają głównie krewni, przyjaciele, a także firmy, w których pracują młodzi rodzice.  Jeśli Ty też chcesz podarować prezent z okazji narodzin dziecka, najpierw dowiedz się, czy lepiej przekazać go jeszcze w szpitalu, czy po powrocie do domu. W szczególności, kiedy chcesz przekazać kwiaty z okazji narodzin dziecka, to tym bardziej zorientuj się, czy polityka szpitala na to zezwala. Bardzo często młodzi rodzice nie życzą sobie również, żeby ktoś przeszkadzał im w tych ważnych dniach, więc uszanuj ich prośbę i ustal inny dogodny dla nich czas, kiedy będzie mógł złożyć im gratulacje. 
Jak napisać gratulacje z okazji narodzin dziecka? Poniżej znajdziesz przykładowy szablon, który możesz wykorzystać i dowolnie modyfikować.
Droga Aniu i Tomku,
przyjmijcie moje serdecznie gratulacje z okazji narodzin córeczki. Jestem pewna, że przyniesie Wam wiele radości. Mam nadzieję, że uda nam się wkrótce spotkać i będę mogła poznać nowego członka Waszej rodziny.
Trzymajcie się zdrowo!
Kasia

Gratulacje z okazji ślubu

Niemalże co tydzień ktoś bierze ślub. Jeśli jesteś zaproszony na uroczystość zaślubin, z pewnością złożysz je osobiście parze młodej.  W przypadku kiedy nie dostałeś zaproszenia, zawsze możesz je przekazać wraz z kwiatami wysłanymi nowożeńcom. Mowa tu oczywiście o gratulacjach z okazji ślubu, które wypada złożyć świeżo upieczonym małżonkom. 
Najczęściej gratulacje z okazji ślubu składane są przez gości zaraz po zaślubinach. Wówczas goście ustawiają się w kolejkę i składają życzenia ślubne młodej parze. Jeśli nie masz możliwości pojawić się osobiście na ślubie, zawsze możesz złożyć gratulacje z okazji ślubu zdalnie, np. poprzez bukiet kwiatów wysłany do młodej pary wraz z okolicznościowym bilecikiem. Nowożeńcy na pewno ucieszą się z takiego prezentu i z faktu, że pamiętasz o nich i cieszysz się z ich szczęścia. Jedno jest pewne – zawsze warto złożyć gratulacje z okazji ślubu młodej parze. 
Zastanawiasz się, jak napisać gratulacje z okazji ślubu? Poniżej przedstawiamy przykładowy szablon życzeń ślubnych, który oczywiście możesz dowolnie modyfikować.

Kochani Państwo Młodzi! 
W tym niezwykłym dniu przyjmijcie od nas najszczersze gratulacje i najlepsze życzenia. Idźcie przez życie z zawsze podniesioną głową, miejcie jak najmniej zmartwień i kochajcie się jak najmocniej. Gratulacje składają Janek z Agnieszką.

Gratulacje z okazji awansu

Bardzo często, kiedy dostajemy wiadomość od naszego bliskiego lub znajomego, że dostał awans w pracy, chcemy mu jak najszybciej pogratulować. Gratulacje z  okazji awansu możesz złożyć mu osobiście, telefonicznie lub nawet w formie krótkiego listu (teraz coraz częściej poprzez SMS lub e-mail). Zawsze możesz zdecydować się również na ciekawe rozwiązanie, czyli kwiaty gratulacyjne, które wręczysz osobiście lub zrobi to w Twoim imieniu kurier z kwiaciarni wysyłkowej. Wówczas w bileciku zawrzyj słowa gratulacji. Taki prezent na gratulacje na pewno mile zaskoczy Twojego znajomego lub krewnego. 
Chcesz komuś pogratulować awansu, ale nie wiesz, jak napisać gratulacje z okazji awansu? Przygotowaliśmy poniżej przykładowy szablon gratulacji, z którego możesz skorzystać lub zmodyfikować go pod siebie. 

Kasiu,
serdecznie gratulacje z okazji dostania awansu w pracy. Wiem, że marzyłaś o tym od dawna, dlatego tym bardziej cieszę się razem z Tobą! Pracuj tak dalej, nie przestawaj marzyć, a osiągniesz w życiu jeszcze wiele dobrego. 
Powodzenia!
Adam