Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Kwiaty na ślub

Ślub bliskich osób to ważne wydarzenie, którego nie chcemy ominąć. Niekiedy jednak zdarza się, że pomimo starań nie możemy uczestniczyć w tym istotnym dniu z przyczyn od nas niezależnych. W takiej sytuacji chcemy włożyć chociaż cząstkę siebie, by Para Młoda wiedziała, że pamiętamy i przeżywamy to wydarzenie razem z nimi. Doskonałym sposobem w takim przypadku jest wysłanie kwiatów na ślub. 

1 z 2
Słodki dzień
Zawsze darmowa dostawa!
Słodki dzień
109,00 zł
Zobacz więcej
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Powiew delikatności
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew delikatności
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dotyk zmysłowości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet alstromerie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet alstromerie
129,00 zł
Zobacz więcej
Fantazyjna łąka
Zawsze darmowa dostawa!
Fantazyjna łąka
129,00 zł
Zobacz więcej
Fantazyjny bukiet Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Fantazyjny bukiet
135,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty gwiazda wśród róż Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty gwiazda wśród róż
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty na dzień dobry Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty na dzień dobry
139,00 zł
Zobacz więcej
Róże herbaciane Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Róże herbaciane
149,00 zł
Zobacz więcej
Różany szlak Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Różany szlak
159,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty ślubne z dostawą

Sezon ślubny trwa przez cały rok, a więc kwiaty na ślub podarowane w ramach prezentu popularne są niemalże cały czas. Nie ma praktycznie miesiąca, w którym ktoś nie brałby ślubu. Dostajesz zaproszenie na ślub i od razu zastanawiasz się, jaki prezent dla nowożeńców kupić, a także ile włożyć do koperty na ślub dla pary młodej. Są to prawdopodobnie pytania, które najbardziej nurtują gości zaproszonych na ślub. W Polsce, jak i na całym świecie, oprócz prezentów i kopert, dosyć mocno przyjęła się również tradycja wręczania przez gości nowożeńcom bukietu kwiatów. Choć może obecnie coraz więcej par odchodzi od tego pomysłu, to mimo tego kwiaty na ślub nadal są popularne. Wybierz jeden z naszych produktów i wyślij je młodej parze wraz z życzeniami ślubnymi.

Jaki prezent na ślub?

Przede wszystkim kluczową kwestią, którą trzeba rozważyć jako gość weselny, to jaki prezent na ślub kupić nowożeńcom. Obecnie bardzo często młoda para określa już w zaproszeniach, czy w ogóle życzy sobie, aby goście wręczali im prezenty. Dlatego wyszukuj w zaproszeniu ikonek lub treści na ten temat. W przypadku, kiedy na zaproszeniu nie ma nic wspomnianego o prezentach, prawdopodobnie młoda para przygotowała już listę prezentów, które przydadzą się im na nowej drodze życia.  Polecamy jednak zorientowanie się w temacie prezentów ślubnych, żeby nie popełnić niepotrzebnie gafy. Kiedy masz już pewność, że nowożeńcy życzą sobie prezenty ślubne, koniecznie dopytaj o listę prezentów. Jeśli takowej nie posiadają, wówczas musisz sam wymyślić, jaki prezent na ślub podarować młodej parze. W tym przypadku polecamy zdecydować się na coś praktycznego, jednakże tutaj należy uważać, aby przypadkiem nie doszło do powtórek. Kiedy nie chcesz, aby para młoda dostała dwa roboty kuchenne, zawsze możesz zdecydować się na oryginalny prezent ślubny. Mamy tutaj na myśli wszystkie prezenty, które będą specjalnie dobrane do nowożeńców, czy nawet spersonalizowane. Wybór prezentu na ślub może być dla niektórych dosyć problemowe, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób wybiera prostszy sposób – koperta z gotówką, a także kwiaty na ślub. 

Jakie kwiaty na ślub wybrać?

Kościół lub urząd cywilny, przed nim młoda para i kolejka gości trzymających bukiety kwiatów wraz z kopertami lub prezentami. To scena, którą kojarzy każdy, kto chociaż raz brał udział w ślubie. Zwyczaj obdarowywania kwiatami młodej pary obecny jest w polskiej kulturze od bardzo dawna. Obecnie zdarza się, że młodzi coraz częściej proszą, aby goście zamiast kwiatów przynieśli im butelkę wina lub zdrapkę na loterię Lotto. Niemniej nadal dużo par nie odmawia przyjmowania kwiatów, a więc warto wiedzieć, jakie kwiaty na ślub wybrać. Przede wszystkim kwiaty na ślub dla nowożeńców powinny być utrzymane w pastelowej i jasnej kolorystyce. Ważne też, żeby trzymać się ogólnie ustalonej symboliki kwiatów, co pozwoli Wam ominąć popełnienia gafy. Najlepiej zdecydować się na klasyczne rozwiązanie, czyli jasne róże z delikatnym przybraniem. Tego dnia nie powinno się szaleć z kolorami w bukiecie, gdyż to para młoda ma być najbardziej widoczna. Oczywiście, jeśli wiesz, że panna młoda lub pan młody nie przepada za jakimś kwiatem, w szczególności nie wybieraj go do bukietu. Jeśli nie jesteś przekonany do jasnych róż, możesz dobrać kwiaty na ślub dla pary młodej także z tulipanów, konwalii, piwonii, lilii lub dalii, a nawet i margerytek (tylko kiedy para młoda je uwielbia).

Jakie kwiaty na ślub omijać?

Tak samo jak istnieją niepisane zasady, co do wyboru kwiatów na ślub, tak również istnieje lista kwiatów zakazanych. Musisz wiedzieć, że nie każdy kwiat nadaje się na prezent ślubny. Jeśli nie chcesz popełnić gafy i sprawić przykrości parze młodej, lepiej omijaj niektóre gatunki kwiatów. Wybór kwiatów jest ogromny, ale niektóre z nich nie chlubią się dobrą opinią na ślubach. Przede wszystkim jeśli kupujesz kwiaty na ślub, omijaj bukietów skomponowanych z: białych kalii, czerwonych róż (symbol namiętnej miłości), kolorowych goździków, a już z całą pewnością z chryzantem. Te ostatnie mają najgorszą renomę, gdyż silnie kojarzone są z uroczystościami pogrzebowymi. Co ważne, nigdy nie wręczaj parze młodej bukietu ze sztucznych kwiatów. Nie chodzi już o to, że ich wygląd bardzo często pozostawia wiele do myślenia, ale to po prostu nie na miejscu. Jeśli natomiast zastanawiasz się nad kwiatami doniczkowymi, również polecamy Ci dobrze to przemyśleć. Kwiaty doniczkowe nie są najgorszym pomysłem, jednakże pamiętaj, aby zadbać o odpowiednie opakowanie, które później pozwoli młodej parze łatwo przenieść kwiat.

Ile włożyć do koperty na ślub dla pary młodej?

Ile włożyć do koperty na ślub? To pytanie, z którym ma kłopot wiele gości weselnych. Dosyć często młodzi ludzie proszą swoich gości o gotówkę jako prezent na ślub. Mogą wówczas sami zakupić sobie potrzebne im rzeczy lub wykorzystać te środki w inny sposób. Pytanie, ile włożyć do koperty, aby zadowolić parę młodą? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na ile Cię stać. Z pewnością nikogo nie ucieszy fakt, że weźmiesz pożyczkę, żeby dać w prezencie dużą sumę pieniędzy. Wśród gości weselnych istnieje niepisana zasada, aby do koperty włożyć kwotę za przysłowiowy „talerzyk”, czyli 150-200 zł (za parę 300-400 zł). Jeśli natomiast jesteś rodziną (rodzeństwo, rodzice, chrześnic, dziadkowie) wypadałoby do koperty włożyć więcej – od 1000 wzwyż. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i jeśli jesteś siostrą panny młodej, ale nie stać Cię na taki wydatek, nikt nie powinien cię osądzać za mniejszą kwotę włożoną do koperty. Zawsze lepiej dać tyle, na ile możesz sobie pozwolić, niż podarować młodej parze pustą kopertę.

Jakie życzenia dla nowożeńców?

Bardzo dużo osób nie przepada za składaniem życzeń młodej parze. To w większości przypadków dosyć krępująca sytuacja dla obydwu stron, jednakże ślub to wyjątkowa sytuacja, dlatego warto się przełamać. Pytanie tylko, co życzyć młodej parze na nowej drodze życia? Oczywiście możesz skorzystać z gotowych szablonów życzeń ślubnych, jednakże nikt tego od ciebie nie wymaga. Lepiej wypadną szczere i improwizowane życzenia, które najlepiej, jak będą zawierały jakieś ciekawe lub śmieszne aspekty z życia nowożeńców. Co życzyć młodej parze? Przede wszystkim szczęścia, zdrowia i dużo miłości. Zrozumienia i cierpliwości do siebie nawzajem, dużo pieniędzy i jak najmniejszej ilości zmartwień. Jeśli wiesz, że młoda para będzie chciała posiadać w przyszłości dzieci, to możesz im życzyć zdrowych i grzecznych pociech. Nie zaszkodzi dodać też coś o powodzeniu w karierach zawodowych, życzenia udanej podróży poślubnej, czy też „połamania nóg” na weselnym parkiecie. Podczas składania życzeń dla młodej pary nie ma ograniczeń. Warto jednak pamiętać, żeby nie przedłużać na siłę, gdyż oprócz nas są jeszcze inni goście, którzy również pragną złożyć swoje życzenia.