Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Powrotu do zdrowia

Nic tak wspaniale nie poprawia samopoczucia i nie przywraca pozytywnego nastroju jak wspaniały, świeży bukiet kwiatów. Podaruj bliskiemu właśnie taki bukiet, by sprawić mu wiele radości w ciężkich momentach przechodzenia choroby bądź wizyty w szpitalu. Dodaj do bukietu bilecik, na którym umieścisz zabawny tekst, by móc rozśmieszyć i ujrzeć uśmiech na twarzy naszego pacjenta :)

1 z 3
Pełnia lata
Zawsze darmowa dostawa!
Pełnia lata
119,00 zł
Zobacz więcej
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z goździków Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z goździków
125,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet radosny dzień Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosny dzień
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet barwy szczęścia Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet barwy szczęścia
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dotyk zmysłowości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Fantazyjna łąka
Zawsze darmowa dostawa!
Fantazyjna łąka
129,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
139,00 zł
Zobacz więcej
Niespodzianka Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Niespodzianka
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Eksplozja Kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Eksplozja Kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty na powrót do zdrowia

Kwiaty powrotu do zdrowia to świetny pomysł na prezent dla osób, które chcesz odwiedzić w szpitalu lub w domu podczas ich choroby. Kwiaty we wspaniały sposób potrafią przekazać nam wiele ukrytych wiadomości, w tym naszych intencji i uczuć. Wykorzystajmy zatem ich potencjał również w czasie choroby naszych bliskich. Wybierz piękne kwiaty powrotu do zdrowia i wywołaj uśmiech na twarzy Twoich bliskich. Do bukietu dołącz bilecik wraz z życzeniami, w których przekażesz słowa troski, pocieszenia i wsparcia. Jeśli nie możesz osobiście odwiedzić chorego, zamów dostawę pod wskazany adres, a nasz kurier wręczy kwiaty z okazji powrotu do zdrowia w Twoim imieniu. 

Jak można pomóc w powrocie do zdrowia?

Zdrowie to cenna rzecz, którą niestety nie każdy z nas posiada. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, żeby być zdrowym, ale nie zawsze nam się to udaje. Musimy zostać w domu, leżeć w łóżku i walczyć z chorobą według zaleceń lekarza. Niekiedy nawet dochodzi do sytuacji, że z powodu naszego podupadającego zdrowia trafiamy do szpitala. Wówczas bardzo cenimy sobie odwiedziny naszych najbliższych, którzy starają się nas pocieszać i podnosić na duchu. Później kiedy tylko nadarzy się okazja, chcemy się im odwdzięczyć. W przypadku, gdy sytuacja się odwróci i ktoś inny będzie chory, wówczas również pójdziemy do niego w odwiedziny. 
Jak można pomóc drugiej osobie w powrocie do zdrowia? Przede wszystkim ważnym czynnikiem jest nasza obecność. Myśl, że osoba chora ma w pobliżu kogoś, kto będzie chciał jej pomóc, jest naprawdę budująca. Z pacjentem domowym lub szpitalnym warto dużo rozmawiać, aby jak najbardziej odsuwać go od myśli o chorobie. Rozmowy na ciekawe tematy, żarty oraz wspominane miłych chwil w życiu może przyczynić się do tego, że chory szybciej wydobrzeje. Dodatkowo warto przynieść w ramach prezentu trochę świeżych owoców, które będą dawką potrzebnych choremu witamin. Jeśli masz możliwość, zakup lub zrób sam świeżo wyciskany sok z jakiegoś owocu, np. pomarańczy. Jedna szklanka takiego napoju będzie porządną porcją witaminy C. Dobrym prezentem dla pacjenta będą również kwiaty powrotu do zdrowia. Piękna i kolorowa kompozycja kwiatowa wniesie do pomieszczenia powiew świeżości, a widok kwiatów z pewnością poprawi choremu humor i wpłynie pozytywnie na jego samopoczucie. 

Jakie wybrać kwiaty z okazji powrotu do zdrowia?

Zdrowie to cenna rzecz, o którą zawsze warto dbać. Co może być jednym z wielu czynników, które pomogą choremu w powrocie do zdrowia? Kwiaty. Piękne i pełne różnorodności kompozycje kwiatowe potrafią zdziałać wiele dobrego, również w sytuacji, kiedy życzymy komuś szybkiego powrotu do zdrowia. Jako że w kwiaciarniach wybór towaru jest naprawdę ogromny, warto najpierw zastanowić się, jakie kwiaty z okazji powrotu do zdrowia można wybrać. Jeśli zdecydujesz się na jeden gatunek kwiatów, pamiętaj, że każdy z nich ma swoją osobną symbolikę. Tym samym bukiet róż może oznaczać zupełnie co innego, niż bukiet gerber. Dlatego tak popularne są kompozycje z wielu rodzajów kwiatów, by właśnie uniknąć konfrontacji z symboliką kwiatów. Tutaj szczególną popularnością cieszą się bukiety, w których składzie znajdą się takie kwiaty jak: róże, goździki, gerbery, alstromerie lub margerytki. Pamiętaj jednak, żeby w pierwszej kolejności zadbać o dobro pacjenta. Nie wybieraj zatem kwiatów o mocnym i drażniącym zapachu, gdyż ten może źle wpłynąć na samopoczucie chorego. Intensywny zapach kwiatów może być powodem nudności lub nawet działać alergizująco. Jeśli chodzi o kolorystykę kwiatów, staraj się dobierać ją tak, by nie kontrastowała za bardzo z pomieszczeniem, w którym przebywa pacjent. Lepiej zakupić kwiaty powrotu do zdrowia w kolorach jasnych lub pastelowych. 

Czy kwiaty do szpitala to dobry pomysł?

Jeśli najbliższa nam osoba lub znajomy przebywa w szpitalu, z pewnością pragniemy go jak najszybciej odwiedzić i wesprzeć w tej niekoniecznie zawsze komfortowej sytuacji. Nie chcemy jednak przychodzić do niej z pustymi rękoma, dlatego szukamy jakiegoś drobnego prezentu, który chociaż trochę pomoże w rekonwalescencji. Oprócz słodkich i owocowych upominków, bardzo często decydujemy się na kwiaty do szpitala. Czy jest to dobry pomysł? Oczywiście, ze tak! Kwiaty potrafią przekazać sobą nasze uczucia i intencje, dlatego warto skorzystać z ich dobrobytu również w tej sytuacji. Kwiaty powrotu do zdrowia nie dość, że będą piękną dekoracją sali szpitalnej, to także pozytywnie wpłyną na samopoczucie chorego. Pamiętaj jednak, żeby przed zakupem kwiatów w kwiaciarni, najpierw dowiedzieć się u pracowników szpitala, czy na oddział, na którym leży pacjent można wnosić kwiaty. Obecnie wiele szpitali nie ma już takich obostrzeń, ale lepiej i tak zorientować się w tym temacie.  Podczas wyboru kwiatów do szpitala, zadbaj o to, aby nie wydzielały one żadnego zapachu. Mniej lub bardziej intensywny zapach może doprowadzić do mdłości lub pogorszenia się samopoczucia nie tylko u osoby, którą odwiedzasz, ale także u innych pacjentów na sali. Natomiast jeśli chodzi o kolorystykę kwiatów, poproś florystkę, aby wykonała dla Ciebie bukiet w stonowanych kolorach: kremowych, jasnoróżowych lub pastelowych. Dzięki temu bukiet nie będzie za bardzo kontrastować z otoczeniem i ewentualnie razić w oczy bardziej wrażliwych pacjentów. Róże, margerytki, alstromerie, goździki oraz tulipany znajdziesz właśnie w takich kolorach. Na koniec pamiętaj o zorganizowaniu odpowiedniego naczynia, w którym chory będzie mógł trzymać otrzymane kwiaty. 

Życzenia na powrót do zdrowia

Kwiaty powrotu do zdrowia to świetny pomysł na prezent dla chorego. Nie zapomnij jednak dołączyć do nich odpowiednich życzeń. Jeśli wysyłasz kwiaty poprzez kwiaciarnię internetową, pamiętaj, aby podpisać się w bileciku, by pacjent wiedział, komu ma podziękować. Oczywiście, jeśli chcesz pozostać anonimowy, nie musisz tego robić. W życzeniach nie zapomnij oczywiście wspomnieć o kluczowej kwestii, a mianowicie zdrowiu. Możesz skorzystać z gotowych szablonów takich życzeń lub napisać kilka słów od siebie. Dodatkowo takie życzenia możesz w ciekawy sposób spersonalizować, dzięki czemu pacjent poczuje są one bardziej osobiste. Życzenia napisane własnoręcznie i stworzone tylko przez Ciebie z pewnością zostaną lepiej odebrane i na dłużej zapadną w pamięć niż gotowy szablon. Oczywiście nie każdy musi czuć się dobrze w tworzeniu tego typu tekstów, dlatego poniżej znajdziesz kilka propozycji życzeń na powrót do zdrowia. Możesz je dowolnie modyfikować i dopasowywać. 

Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! 
Nie znikającego uśmiechu i wielu pozytywnych myśli!
Trzymaj się tam i wracaj szybko do zdrowia!

***

Bądź nam zdrów jak najszybciej!
Byś za długo w łóżku nie leżał i wrócił do zdrowia w trymiga!
Jedz dużo owoców i uśmiechaj się jak najwięcej,
Bo pamiętaj, że śmiech to zdrowie!

***

Chciałbym Ci życzyć szybkiego powrotu do zdrowia,
By pobyt w szpitalu był jak najprzyjemniejszy,
By czas mijał Ci szybko i bez bólu.
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.