Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Kwiaty na pogrzeb

Pożegnaj bliską osobę okazałą kompozycją pogrzebową. Umieść na szarfie własny, personalizowany napis i spraw, by ostatnia droga bliskiego odbyła się w należyty sposób.

1 z 2
Chryzantema doniczkowa Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Chryzantema doniczkowa
115,00 zł
Zobacz więcej
Chryzantema doniczkowa ze zniczem Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Chryzantema doniczkowa ze zniczem
125,00 zł
Zobacz więcej
Kompozycja na Wszystkich Świętych Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Kompozycja na Wszystkich Świętych
149,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka na Wszystkich Świętych Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka na Wszystkich Świętych
169,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
199,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
279,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
309,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
349,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
369,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
429,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty pogrzebowe

Kwiaty na pogrzeb to temat, który nie należy do najłatwiejszych. Niemniej jednak każdemu z nas kiedyś przyjdzie się z nim zmierzyć. Niestety życie pisze nam różne scenariusze i nigdy nie wiemy, kiedy nadejdzie ten najgorszy. Wiadomość o śmierci bliskiego zawsze jest szokująca, nawet w przypadku, kiedy zmarły od dłuższego czasu chorował. Nie każdy gotowy jest na taką sytuację, jednakże mimo wszystko musi się z nią zmierzyć. Kwiaty na pogrzeb to wspaniały gest oddania czci i szacunku osobie zmarłej. Są one także symbolem ostatniej drogi zmarłego, podczas której mu towarzyszymy. Kwiaty na pogrzeb to silna tradycja w polskiej kulturze, dlatego wybierz jedną z kompozycji pogrzebowych, a my doręczymy ją dla Ciebie lub w Twoim imieniu pod wskazany adres w dzień pogrzebu. 

Wiązanki na pogrzeb – jakie są możliwości?

Temat kompozycji pogrzebowych może być dla niektórych trudny ze względu na słabe doświadczenie, jednakże kiedy przychodzi ten przykry moment, każdy z nas musi się z nim zmierzyć. Pierwszą i podstawową kwestią, z którą należy się zapoznać, to podział wiązanek na pogrzeb. Nie jest zbytnio skomplikowany, a klasyfikacja posiada 3 główne rodzaje: wieniec pogrzebowy, wiązankę pogrzebową i bukiet na pogrzeb. Wszystkie te opcje są najczęściej wybierane przez rodzinę zmarłego, znajomych i firmy. Najpopularniejsze kwiaty na pogrzeb to jednak wieńce pogrzebowe. Ich rozmiar waha się od 100 do 120 cm, w zależności o stylu i sposobu wykonania. Najczęściej przyjmują kształt owalny lub okrągły. Podstawę stanowi naturalny podkład z igliwia, na którym ułożone są kwiaty. Do wieńca dołącza się szarfę pogrzebową z odpowiednim napisem. Zaraz potem popularne są wiązanki pogrzebowe. Te kwiaty na pogrzeb są o wiele mniejsze od wieńców, gdyż ich rozmiar to standardowo 50-70 cm. Kompozycja ułożona jest we florecie, który nasączony jest wodą. Najczęściej wiązanka ma kształt podłużny, ale możliwe są również inne kształty. Tutaj również standardem jest szarfa pogrzebowa z krótkim napisem ostatniego pożegnania. Kwiaty na pogrzeb występują jeszcze w jednym rodzaju, a mianowicie jako bukiet pogrzebowy. Z pozoru wygląda jak normalny bukiet, ale różni się doborem kwiatów oraz dołączoną do niego małą szarfą pogrzebową. Ostateczny wybór, jakie kwiaty na pogrzeb wybierzesz, należy do Ciebie. Przyjęło się jednak, że wieniec pogrzebowy składa najbliższa rodzina zmarłego, wiązankę pogrzebową dalsza rodzina, znajomi oraz firmy, a bukiet pogrzebowy dalsi znajomi lub firmy. 

Kwiaty na pogrzeb – jakie wybrać?

Dla znacznej części społeczeństwa pogrzeb najbliższej osoby lub znajomego jest pierwszym doświadczeniem z tego typu uroczystością. Nic więc dziwnego, że tematy związane z tą okazją mogą być dla większości trudne i skomplikowane. Jedną z wielu kwestii są kwiaty na pogrzeb. Przed udziałem w ceremonii pogrzebowej musimy bowiem podjąć decyzję, z jakich kwiatów wykonana będzie wybrana przez nas kompozycja pogrzebowa. W tym temacie zawsze o pomoc możesz zwrócić się do florystki, która z pewnością na podstawie swojego doświadczenia pomoże Ci dobrać odpowiednie kwiaty do okazji. Niemniej jednak najpopularniejsze kwiaty wykorzystywane do kompozycji pogrzebowych to róże. Róże we wspaniały sposób przekazują sobą wiele różnorodnych uczuć i intencji, dlatego tak chętnie wybierane są jako kwiaty na pogrzeb. Jeśli chodzi o popularne kolory róż na tę okazję to: biały, kremowy, różowy, herbaciany oraz czerwony. Oprócz róż do wieńców lub wiązanek pogrzebowych często wybierane są również storczyki cięte, gerbery, goździki, anturium, lilie oraz margerytki. Ich kolorystyka również najczęściej jest jasna lub pastelowa. 

Bukiet pogrzebowy – niskobudżetowa opcja

Bukiet na pogrzeb to trzecia najczęściej wybierana przez żałobników kompozycja pogrzebowa. Jest to nieco uboższa forma wiązanki pogrzebowej, ale nadal efektowna i reprezentatywna. Bukiet pogrzebowy to nic innego jak standardowa kompozycja kwiatowa, do którego florystyka dopiera po prostu kwiaty na pogrzeb. Bez problemu można dołączyć do niego bilecik z kondolencjami lub małą szarfę pogrzebową. Standardowo florystyki owijają bukiet pogrzebowy w folię przeźroczystą, aby całość zabezpieczyć przed zmianą temperatury. Tę formę kompozycji pogrzebowej wybierają najczęściej dalsi znajomi zmarłego lub jego rodziny, a także firmy. Z pewnością jest to najtańsza ze wszystkich opcji, więc jeśli nie posiadasz dużego budżetu, możesz zdecydować się na bukiet pogrzebowy. Kwiaty na pogrzeb to indywidualna sprawa żałobników. Pamiętaj, że w czasie pogrzebu liczy się gest, a nie wielkość wiązanki pogrzebowej. Bukiet pogrzebowy można również potraktować jako swego rodzaju bukiet kondolencyjny. Taką wiązankę można wręczyć osobiście rodzinie zmarłego podczas pogrzebu albo odwiedzić ich przed lub po ceremonii pogrzebowej. Ewentualnie bukiet może być doręczony przez kwiaciarnię wysyłkową wraz z bilecikiem kondolencyjnym.