Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Bukiety kwiatów

Bukiety mieszane, najczęściej skomponowane w wielu kolorach to najbezpieczniejsze opcje kiedy nie znamy symboliki kwiatów oraz znaczenia ich kolorów. Wyślij niezobowiązujący bukiet kwiatów i spraw, by odbiorca spędził ten dzień otaczając się samymi pozytywnymi emocjami. 

1 z 5
Słodki dzień
Zawsze darmowa dostawa!
Słodki dzień
109,00 zł
Zobacz więcej
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Powiew delikatności
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew delikatności
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z goździków Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z goździków
125,00 zł
Zobacz więcej
Zalotne spojrzenie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Zalotne spojrzenie
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet koktajlowy Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet radosny dzień Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosny dzień
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet barwy szczęścia Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet barwy szczęścia
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dotyk zmysłowości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet alstromerie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet alstromerie
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej

Bukiety z kwiatów

Bukiet kwiatów to jedna z najpiękniejszych form prezentu na niemalże każdą okazję. Nie wiesz, co podarować Twoim bliskim na urodziny, imieniny, rocznicę ślubu, na narodziny dziecka i wiele innych okoliczności? Wybierz bukiet kwiatów, najlepiej pełen barw i różnorodności. Kwiaty mają swój własny język, dzięki któremu potrafią przekazać wiele różnych informacji, także nasze uczucia i intencje. Dlatego też tak chętnie wybierane są przez nas jako prezent dla bliskich i znajomych. Czasami wystarczy podarować komuś bukiet kwiatów, by zrozumiał on ukrytą w nim wiadomość. Zapoznaj się z naszą ofertą na kwiaty i złóż zamówienie, aby doręczymy je pod wskazany przez Ciebie adres na terenie całej Polski. 

Bukiety kwiatów idealne na każdą okazję

Jeśli szukasz pięknego prezentu na urodziny, imieniny, rocznicę lub inną okazję, nie znajdziesz nic lepszego niż bukiet kwiatów. Wybierz jeden z wielu kolorowych kompozycji kwiatowych i uciesz nim Twoich bliskich. Kwiaty od wielu stuleci doceniane są przez liczne grono zwolenników na całym świecie. Mają swoją własną mowę i symbolikę, a więc potrafią przekazać sobą naprawdę wiele ukrytych wiadomości. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane na tak wiele okazji. Bukiety kwiatów świetnie spiszą się jako prezent dla mamy na urodziny, dla koleżanki na imieniny, czy dla babci z okazji Dnia Babci. Magia kwiatów może nie być dla wszystkich zrozumiała, ale na tym polega ich piękno i wyjątkowość. Bukiet kwiatów możesz skomponować tylko z jednego gatunku lub połączyć kilka różnych i stworzyć niezwykłą kompozycję. Z pewnością każda z tych opcji zostanie doceniona przez osobę obdarowaną. 

Bukiet kwiatów – z jakich kwiatów wybrać?

Bogactwo kwiatów nie zna granic. Kiedy wybierzecie się do lokalnej kwiaciarni, z pewnością znajdziecie w niej mnóstwo gatunków kwiatów, dostępnych w wielu wersjach kolorystycznych. Nic więc dziwnego, że bardzo często nie potrafimy wybrać takich kwiatów, które będą odpowiednie na wybraną okazję. Wybór kwiatów do bukietu może być trudny, jednakże florystki w kwiaciarniach stacjonarnych, jak i internetowych służą swoją pomocą każdemu. Są jednak kwiaty, które cieszą się większą popularnością niż pozostałe. Bukiety kwiatów najczęściej wykonywane są z róż. Róże to klasyka sama w sobie, a bukiety z nich potrafią zachwycić niejedną kobietę. Występują w wielu odmianach gatunkowych i kolorystycznych, co daje im naprawdę szerokie do popisu. Zaraz potem bardzo lubiane są goździki. Choć przez wielu uznawane za symbol PRL, tak obecnie wracają do łask i bardzo często tworzy się z nich bukiety. Dobrym kompanem goździków są gerbery. Te piękne i wdzięczne kwiaty wspaniale komponują się w bukietach z innymi kwiatami, ale swoje towarzystwo też bardzo lubią. Nie sposób nie wspomnieć o dumnych liliach, które prezentują się majestatycznie niemalże w każdej kompozycji. Bukiety kwiatów, gdzie znajdują się lilie potrafią zachwycić niejednego obecnego w pomieszczeniu, w którym stoją. Dodatkowo podczas różnych pór roku dostępne są tak zwane kwiaty sezonowe. Wiosną są to tulipany i żonkile, latem słoneczniki, gladiole (zwane inaczej jako mieczyki) i hortensje, jesienią dalie, a zimą amarylisy. Bukiety z nich skomponowane cieszą się dużą popularnością w odpowiadających im sezonach. 

Bukiety a znaczenie kwiatów

Kwiaty to wspaniała rzecz i piękny cud natury. Musisz jednak wiedzieć, że kwiaty mają swoją symbolikę, co sprawia, że niemalże każdy kwiat może mieć zupełnie inne znaczenie. Dlatego jeśli chcesz kupić komuś bukiet kwiatów, najpierw chociażby pokrótce zapoznaj się z mową kwiatów. Lepiej uniknąć popełnienia niepotrzebnych gaf i nieporozumień. Na szczęście temat tylko z pozoru wydaje się skomplikowany, gdyż tak naprawdę ważne, żebyś zapamiętał podstawowe znaczenia kilku najpopularniejszych kwiatów. Przede wszystkim są to róże. Ich znaczenie zależne jest od koloru: czerwony – miłość, różowy – szczęście i przyjaźń, herbaciany – przywiązanie, żółty – sukces, biały – czystość, niewinność. Goździki, choć nadal mocno kojarzone z czasami PRL w Polsce, obecnie są symbolem obietnicy i zauroczenia. Kobieta, która dostanie goździki powinna zrozumieć to jako informację, że podoba się mężczyźnie. Egzotyczne lilie posiadają wiele gatunków i podobnie jak róże, ich znaczenie różni się od koloru. Jednakże przyjęło się, że lilie to głównie symbol piękna i delikatności. Popularne tak bardzo w okresie wiosennym tulipany niosą za sobą znaczenie wdzięku i elegancji. Natomiast wdzięczne gerbery wiążą się przede wszystkim z tajemniczością, ale również z otwartością. A delikatne alstromerie to wyraz wsparcia, oddania i poświęcenia.

Kwiaty, bukiety – jakie dla mamy, a jakie dla dziewczyny?

Jak wiesz, kwiaty mają różne znaczenie w zależności od gatunku i koloru. Pytanie zatem, jaki bukiet kwiatów podarować dziewczynie, a jaki mamie? Przede wszystkim, jeśli szukasz kwiatów dla swojej ukochanej, polecamy Ci kwiaty czerwone. Najpopularniejsze są oczywiście czerwone róże, gdyż ich symbolika związana jest właśnie z miłością i to taką głęboką i namiętną. Czerwone róże będą zatem pięknym wyrazem uczuć, które Was łączą. Taki bukiet kwiatów dziewczyna z pewnością doceni. Dla dziewczyny lub żony możesz wybrać również inne czerwone kwiaty, np. goździki, gerbery, alstromerie, czy lilie. Oczywiście nie musisz ograniczać się tylko do tego koloru. Nie widać przeciwwskazań, aby kwiaty dla dziewczyny były dobrane w innych barwach, np. różowej, pomarańczowej, fioletowej, białej lub kremowej. Radzimy jednak unikać koloru żółtego, gdyż ten nadal ma głównie negatywny odbiór wśród wielu kobiet. Jeśli chodzi o bukiet kwiatów dla mamy, tutaj nie musisz tak bardzo się martwić. Najlepiej zdecydować się na kompozycję pełną kolorów i różnorodności. Możesz wybrać takie bukiety kwiatów mieszanych, gdzie w składzie znajdziesz gerbery, goździki, róże, alstromerie, tulipany, lilie oraz wiele innych. Jeśli natomiast zależy Ci na bukiecie w jednolitej kolorystyce, polecamy Ci kwiaty różowe, herbaciane lub kremowe. Te kolory mają neutralne znaczenie, a więc nie musisz obawiać się, że bukiet kwiatów podarowany mamie przekaże jej zupełnie inną informację niż byś chciał.