Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki! ♡

Bukiety tulipanów

Cóż innego kojarzy się z wiosną jak nie tulipany? Podaruj bliskiej osobie bukiet właśnie z takich kwiatów, a możesz mieć pewność że ten wiosenny symbol sprawi wielką radość osobie obdarowanej i wywoła uśmiech na jego twarzy.

1 z 1
Rozbłysk
Zawsze darmowa dostawa!
Rozbłysk
139,00 zł
Zobacz więcej
Powiew poranka
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew poranka
149,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty Głębia Miłości
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty Głębia Miłości
169,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Bukiety z tulipanów

Bukiety tulipanów to piękny symbol wiosny, ale nie tylko. Wspaniale nadadzą się jako prezent na wiele uroczystości i okazji, w tym Dzień Babci, Walentynki, Dzień Kobiet. Tulipany zachwycają nas swoim wspaniałym wyglądem i różnorodnością barw. Warto jednak wiedzieć, że tulipany, jak większość kwiatów, ma swoją symbolikę, która zależna jest od ich kolorów. Bukiety tulipanów potrafią zatem przekazać wiele różnorodnych ukrytych wiadomości. Skorzystaj z ich dobrodziejstw i zamów najbliższym lub znajomym piękny bukiet tulipanów. Z chęcią doręczymy go w Twoim imieniu pod dowolny adres na terenie całej Polski. 

Bukiety tulipanów – symbol wiosny

Nadchodzą pierwsze wiosenne dni, na zewnątrz robi się coraz cieplej, a natura budzi się do życia. Coraz częściej wychodzimy na spacery, by skorzystać z pięknej pogody i podziwiać otaczającą nas przyrodę. W naszych mieszkaniach również zachodzą pewne zmiany, a mianowicie zaczynają pojawiać się w nich bukiety tulipanów. Te piękne i delikatne kwiaty to zdecydowanie mocny symbol nadchodzącej wiosny. Zaczynają występować w kwiaciarniach już z końcem grudnia i początkiem stycznia, by mogły zachwycać nas aż do końca kwietnia. Popularne są jako prezenty na Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, a także urodziny lub imieniny. Doceniane są przez setki tysięcy ludzi na całym świecie za swój piękny wygląd i trwałość. Bukiety tulipanów potrafią być naprawdę śliczną dekoracją pomieszczenia, w którym się znajduje. Z pewnością przyciągnie niejeden wzrok domownika lub pracownika. 

Jakie znaczenie ma bukiet tulipanów?

Tulipany to naprawdę wspaniałe kwiaty, które posiadają prosty, ale jakże zachwycający wygląd. Oprócz tego mają naprawdę bogatą symbolikę, z którą warto zapoznać się przed zakupem bukietu tulipanów dla mamy, siostry, babci, przyjaciółki lub szefowej. Choć większość ludzi tulipany kojarzy z Holandią, skąd pochodzi większość ich odmian, to tak naprawdę miejsce pochodzenia mają zupełnie inne. Bukiety tulipanów, które obecnie znacie, pochodzą z Imperium Osmańskiego (teraz Turcji). Dopiero w XVI wieku zostały sprowadzone do Europy, gdzie nadano im właściwą nazwę. Warto wiedzieć, że ich nazwa wywodzi się od tureckiego słowa tülbent oznaczającego tkaninę stosowaną do zawijania turbanów. Co jest również ciekawe, to tulipany są symbolem Stambułu, a popularna turecka szklanka do herbaty posiada kształt, który nawiązuje do kielicha tulipanów. A jakie znaczenie posiada bukiet tulipanów? Podobnie jak róże, symbolika tulipanów zależna jest od ich kolorów. Niemniej jednak przyjęło się, że bukiet tulipanów skomponowany z różnych kolorów ma przekazywać kobiecie, która go otrzymała, że posiada ona piękne oczy. 

Tulipany bukiet – w jakim kolorze?

Tulipany to potocznie mówiąc, zwiastuny wiosny. Dostępne są w naprawdę ogromnej liczbie gatunków i odmian kolorystycznych, więc jest z czego wybierać. Niemniej jednak najpopularniejsze kolory tulipanów dostępnych w kwiaciarniach to: czerwony, żółty, pomarańczowy, różowy, biały i fioletowy. Musisz jednak wiedzieć, że kolor tulipanów ma swoją symbolikę, którą warto wziąć pod uwagę, kiedy pragniesz podarować komuś wiosenną niespodziankę. Kolor tulipanów należy tak dobrać, aby przekazywał on właściwą wiadomość. W jakim więc kolorze powinien być bukiet tulipanów? Wszystko zależy od Twoich intencji i uczuć, które chcesz przesłać. Bowiem czerwone tulipany to bardzo silny symbol głębokiej i doskonałej miłości. Żółte tulipany natomiast jeszcze do niedawna oznaczały rozczarowanie lub odrzucenie, ale powoli wracają do łask. Ich nowe znaczenie to nadzieja oraz pocieszenie. Pomarańczowe tulipany symbolizują moc, entuzjazm, pożądanie i pasję. Różowe tulipany niosą sobą wiadomość o zaufaniu i szczerych życzeniach. Białe tulipany są alegorią przeprosin oraz przebaczenia. Fioletowe tulipany natomiast mają znaczenie bogactwa i dostatku. Pamiętaj więc, aby bukiety tulipanów dobrać w odpowiednim kolorze, który przekaże obdarowanemu Twoją wiadomość. 

Bukiet z tulipanów – pielęgnacja

Kiedy nadchodzi okres wiosenny bardzo wiele osób podarowuje oraz otrzymuje bukiety tulipanów. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, każdemu zależy na tym, aby tulipany cieszyły swoim wyglądem jak najdłużej. Pytanie zatem, jak pielęgnować tulipany, aby przedłużyć ich żywotność? Przede wszystkim warto zacząć od początkowej fazy, a mianowicie wyboru tulipanów. Staraj się, na ile to możliwe, wybierać tulipany jak najmniej rozwinięte. Tym sposobem zdobędziesz kilka dodatkowych dni radości z kwiatów. Wszystko jednak zależy od tego, jak później ktoś będzie dbał o bukiet tulipanów. Ważne jest, aby regularnie pielęgnować kwiaty w wazonie. Przede wszystkim należy dobrze dobrać miejsce, w którym będą stały tulipany. Nie może być zbyt słoneczne, ale także nie mogą występować w nim przeciągi. Kiedy już takie znajdziesz, przytnij końcówki tulipanów, a następnie włóż je do wody w wazonie. Pamiętaj, aby wymieniać wodę codziennie, gdyż zapobiegnie to gniciu łodyg. Zawsze możesz wlać do niej specjalną odżywkę do kwiatów, a wówczas wodę będziesz można wymieniać co kilka dni. A co w przypadku, kiedy bukiet tulipanów zacznie więdnąć? Jeszcze nic straconego. Zrób tulipanom zimną kąpiel. Wlej do miski lub wanny zimną wodę i umieść w niej tulipany. Niech poleżą tak do momentu aż odzyskają siły. Potem powinny jeszcze trochę nacieszyć Twoje oko.