Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Bukiety róż

Bukiety z róż to jedne z najbardziej eleganckich i najpiękniejszych kompozycji, które ze względu na swój kolor posiadają wiele znaczeń. Zapoznaj się z symboliką kolorystyki tych pięknych kwiatów i zdecyduj się na wspaniały bukiet róż dla bliskiej Ci osoby. 

1 z 2
Bukiet róże i serce
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet róże i serce
109,00 zł
Zobacz więcej
9 róż – Potęga miłości
Zawsze darmowa dostawa!
9 róż – Potęga miłości
109,00 zł
Zobacz więcej
Różany szlak
Zawsze darmowa dostawa!
Różany szlak
109,00 zł
Zobacz więcej
11 róż – Krzyk piękna
Zawsze darmowa dostawa!
11 róż – Krzyk piękna
119,00 zł
Zobacz więcej
Obok ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Obok ciebie
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Kocham Cię
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Kocham Cię
129,00 zł
Zobacz więcej
Róże na urodziny
Zawsze darmowa dostawa!
Róże na urodziny
139,00 zł
Zobacz więcej
Róże dla ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Róże dla ciebie
139,00 zł
Zobacz więcej
Piękne róże
Zawsze darmowa dostawa!
Piękne róże
149,00 zł
Zobacz więcej
Czerwone róże
Zawsze darmowa dostawa!
Czerwone róże
149,00 zł
Zobacz więcej
Róże z czekoladkami
Zawsze darmowa dostawa!
Róże z czekoladkami
149,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet białych róż
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet białych róż
155,00 zł
Zobacz więcej

Bukiety z róż

Kwiaty potrafią zachwycić niemalże każdego na świecie, w szczególności bukiety róż. Te piękne kwiaty od stuleci cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Bukiety róż wybierane są na liczne okazje jako prezent dla solenizanta, jubilata lub innych krewnych oraz znajomych obchodzących swoją wyjątkową okazję. Róże posiadają swój własny język, dzięki któremu potrafią przekazać wiele ukrytych wiadomości. Wszystko jednak zależy od koloru róży, gdyż te posiadają różne znaczenia. Wybierz jedną z naszych kompozycji z róż i wyślij je w dowolne miejsce w Polsce. 

Bukiety róż w prezencie

Róże uważane są za jedne z najpiękniejszych kwiatów. Cieszą się naprawdę dużą popularnością o każdej porze roku, ale w szczególności w Walentynki. Nie ma dnia, żeby w kwiaciarni ktoś nie kupił dla swojej ukochanej lub krewnego chociażby kilku róż. Bukiety róż to jeden z najczęściej wybieranych prezentów na niemalże każdą okazję. Nic w tym dziwnego, gdyż ich elegancki i dostojny wygląd potrafi zachwycić każdego. Dodatkowo kwiaty te cechują się trwałością, pod warunkiem, że są odpowiednio pielęgnowane w wazonie. Jeśli poszukujesz pięknego i efektownego prezentu na urodziny, imieniny, przeprosiny, gratulacje, rocznicę oraz inne okazje, wybierz właśnie bukiety róż.
Róże cechują się ogromną różnorodnością, gdyż występują w wielu odmianach gatunkowych i kolorystycznych. Z tego też powodu cieszą się tak dużą popularnością w kwiaciarniach. Jeśli planujesz zakup bukietu róż, musisz wiedzieć, że róże mają bardzo zróżnicowane znaczenie, które zależne jest od koloru kwiatów. To sprawia, że są one takie uniwersalne i wyjątkowe. Z doborem koloru róż jednak należy uważać, gdyż to od niego zależy, jak osoba obdarowana  odbierze Twój bukiet. Dlatego warto mieć chociażby podstawowe pojęcie na temat florystycznego savoir vivre dotyczącego kolorów róż. Pozwoli Ci to uniknąć przypadkowych gaf i pomyłek.

Róże i znaczenie ich kolorów

Jakie jest znaczenie kolorów róż? Odpowiedź na to pytanie będzie dosyć złożona. Otóż każdy kolor róży ma swoje odrębne znaczenie. Zacznijmy jednak od koloru, który jest najpopularniejszy wśród róż, czyli czerwonego. Co oznacza czerwona róża? To bardzo silny symbol miłości oraz namiętności. Od stuleci kojarzona jest z oddaniem i silnym uczuciem miłosnym. Te piękne kwiaty zarezerwowane są głównie dla osób zakochanych i kochanków, którzy darzą siebie głębokim i namiętnym uczuciem. Dlatego jeśli pragniesz pokazać drugiej osobie, że ją kochasz, koniecznie zdecyduj się na róże czerwone. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie, aby czerwone róże podarować również mamie lub babci. Takie bukiety to idealne pomysły na prezent na wiele okazji: na Walentynki, na rocznicę ślubu, na przeprosiny i wiele innych okoliczności, również tych nieoczywistych. Oprócz koloru czerwonego, wśród róż jednak dostępnych jest jeszcze wiele innych barw. Co jeśli nie chcemy wyrazić kwiatami naszych namiętnych uczuć? Wówczas warto wybrać róże różowe. Ich znaczenie to wdzięczność, szlachetność, uznanie oraz podziw. Kompozycja z różowych róż to wspaniała alternatywa na prezent dla przyjaciółki, mamy, ale również dla ukochanej. Popularne są również róże herbaciane. Ich kolor głównie kojarzy się z przyjaźnią oraz neutralnymi uczuciami, a więc bukiet róż pomarańczowych będzie świetnym prezentem dla krewnych, przyjaciół oraz znajomych. Najbardziej neutralnym kolorem jest jednak biały. Bukiet róż w kolorze białym to symbol czystości, niewinności i spokoju ducha. Niemniej jednak róże białe oznaczać mogą również szacunek, honor i pokój. Z tego też powodu bardzo często róże białe wybierane są przez panny młode na ślub lub do kompozycji pogrzebowych. Bukiet róż w tym kolorze możesz podarować również dziewczynie w początkowych fazach Waszego związku. Wówczas będzie on pięknie symbolizować rozwijające się pomiędzy Wami uczucie. Najmniej lubiany kolor wśród róż to żółty. Jeszcze do niedawna symbolika żółtych róż wiązała się z zazdrością lub zdradą. Obecnie jednak nabierają one bardziej pozytywnego znaczenia. Żółte róże to przede wszystkim wyraz przyjaźni, radości, szczęścia oraz gratulacji. Świetnie zatem sprawdzą się jako prezent dla przyjaciół, rodziców, rodzeństwa lub koleżanek. 

Kwiaty róże – ile dobrać do bukietu?

Bukiety róż i ich ilość to jeden z największych problemów większości mężczyzn na świecie. Ile róż dobrać do bukietu, aby nie urazić uczuć wybranki? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Lepiej zdecyduj się na nieparzystą liczbę róż w bukiecie. Czemu? Jeszcze niedawno bardzo mocno wierzono w przesądy, że parzysta liczba kwiatów przynosi pecha. Głównie dlatego, że kompozycje pogrzebowe, czyli wieńce lub wiązanki pogrzebowe, wykonywane są właśnie z parzystej liczby kwiatów. Żyjemy jednak w XXI wieku, gdzie powoli przestajemy wierzyć w stereotypy. Niemniej jednak lepiej nie ryzykować, gdyż nigdy nie masz pewności, w jaki sposób bukiet róż z parzystej liczby kwiatów odbierze Twoja żona lub dziewczyna. Wyjątkiem są oczywiście okrągłe rocznice, czyli np. na 10 rocznicę ślubu warto podarować swojej małżonce bukiet złożony właśnie dokładnie z 10 róż. Na 18. urodziny również wręczamy solenizantom bukiet, w którym znajduje się 18 róż. Dobór liczby kwiatów w bukiecie to indywidualna sprawa każdego. Jeśli nie chcesz ryzykować, zakup bukiety róż z ich nieparzystą liczbą. 

Jak pielęgnować bukiety róż?

Odpowiednia pielęgnacja róż to podstawa, aby bukiety róż cieszyły nasze oczy jak najdłużej. Co zrobić, aby bukiety róż przeżyły w naszych domach wiele długich dni? Przede wszystkim ważne jest, aby trzymać się regularności. Na początku warto zacząć od regularnej wymiany wody w wazonie. Świeża woda bardzo potrzebna jest różom ciętym. Jeśli nie będziesz zmieniać im wody, wówczas łodygi zaczną gnić, co tylko przyśpieszy proces starzenia się. Kiedy otrzymasz bukiet róż, pamiętaj, aby przed włożeniem go do wazony, przyciąć końcówki kwiatów, a także oberwać dolne listki, by żaden nie dotykał wody. Czynność z przycinaniem końcówek musisz powtarzać za każdym razem, kiedy wymieniać będziesz wodę w wazonie. Pozwoli to na otworzenie się nowych kanalików w łodydze, przez które kwiaty będą mogły dalej pobierać potrzebną im wodę. Oczywiście do wazonu możesz dolać lub dosypać specjalną odżywkę do kwiatów, która pomoże w przedłużeniu żywotności róż. Bez problemu dostaniesz ją w każdej kwiaciarni.